IDECON DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş.

SAP e-Fatura Çözümü​

e-Fatura Nedir?

Formatı ve standardı Gelir İdaresi başkanlığı tarafından belirlenmiş olup, Vergi Usul Kanunu gereği faturada yer alması gereken tüm bilgilerin olduğu elektronik bir belgedir. Satıcı ve alıcı arasındaki fatura iletimi merkezi bir platform olan (GİB) üzerinden gerçekleşir. e-fatura yeni bir fatura veya belge türü değildir. Burada ki amaç satıcı ve alıcı arasında güvenli, zaman ve maliyet tasarrufu sağlayabilen bir sistem oluşturmaktır.

IDECON olarak geliştirdiğimiz e-Fatura sistemi SAP ERP, Logo, Mikro, Netsis, AS-400 vb. sistemlerle sorunsuz çalışmaktadır. e-Fatura sayesinde firmaların fatura gönderimi, arşivleme, noter onayı masrafları ortadan kalktığı gibi kağıt ve mürekkep/toner masrafında da azalma olur.

SAP e-Fatura Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Kağıt tüketiminin azalması sayesinde çevre dostu bir işletme olacağınız gibi gönderdiğiniz ve gelen faturaların kargo sırasında kaybolma riski ortadan kalmış olur. e-Fatura sayesinde gelen ve gönderilen faturalar hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. Faturalarda hata oranı minimize olur ve faturalara hızlı ve güvenli erişim imkanı sağlanır. Gelir İdaresi Başkanlığı’na yasal bildirim süreci otomatikleştiği gibi yasal uyumlar, güncellemeler ve mevzuat takibi gibi işlemlerini takip etmek durumunda kalmazsınız.

Fikirlerinizi başarıya taşıyoruz!

Deneyimlerimizle sizleri ve iş fikirlerinizi güvenle geleceğe taşıyoruz.

Hizmetlerimiz

Dünyanın en büyük ve ünlü markaları, organizasyonlarında aldığımız esnek ve hızlı
kararlarımıza güvenerek bizi tercih ediyorlar.

Bizden Haberler

Sektörde neler yaptığımızı merak ediyorsanız bizi takip edin.